
Op 1 februari waren er in ons land 75 schapenbedrijven, 1 geitenbedrijf (in West-Vlaanderen) en 4 rundveebedrijven (1 in Wallonië, 2 in Oost-Vlaanderen en 1 in West-Vlaanderen) waar het Schmallenbergvirus werd aangetoond. Het gaat in totaal om 80 bedrijven van de 349 waarvan monsters werden onderzocht.
Bleef Wallonië aanvankelijk nog redelijk gespaard, dan komen daar nu ook meer gevallen voor, zowel in Henegouwen, Namen als Luik.
De grootste concentratie van besmette bedrijven ligt echter in Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen.
Bron: FAVV
In Duitsland ging het op 1 feburari in totaal om 215 bedrijven, waarvan 7 runderbedrijven, 200 schapenbedrijven en 8 geitenbedrijven. Het is vooral de deelstaat Noordrijn-Westfalen (waar de ziekte in november vorig jaar voor het eerst werd geconstateerd), dat zich de meeste gevallen voordeden (5 runderbedrijven, 127 schapenbedrijven en 4 geitenbedrijven). Daarnaast werden ook gevallen gemeld in de deelstaten Nedersaksen, Hessen, Schleswig-Holstein, Rijnland-Pfalz, Baden-Württemberg, Brandenburg, Thüringen en Saksen-Anhalt.
Een wachtdienst is verzekerd voor het geval u een dierenarts nodig hebt en uw dierenarts afwezig is.
Selecteer uw regio en contacteer één van de dierenartsen van wacht.