Inloggen

Inloggen (e-mail) :
Paswoord :

Inschrijving | Paswoord vergeten

Club Landbouwleven

U bent hier : HOME  > Nieuws > Tractoren 2009. Meer vermogen en vereenvoudigde bediening

Tractoren 2009. Meer vermogen en vereenvoudigde bediening

Vrijdag 13 Maart 2009

 

De tractorenfabrikanten gaan voortdurend verder met het uitbreiden van hun gamma en het vernieuwen van hun modellen. Daarbij zorgen verbeteringen op alle niveaus voor een gemakkelijkere bediening en een beter gebruik van het vermogen.

 

Onder de meest recente ontwikkelingen inzake landbouwtractoren vermelden we in de eerste plaats de nieuwe oplossingen die werden gezocht om de motoren te laten voldoen aan de nieuwe normen inzake uitstoot van uitlaatgassen. Het gaat o.m. om de EGR- (Exhaust Gaz Recirculation) en SCR-techniek (Selective Catalytic Reduction). Bij de eerste techniek wordt een deel van de uitlaatgassen terug in de motor geïnjecteerd, terwijl bij de tweede techniek de luchtvervuiling wordt gereduceerd na verbranding door een additief op basis van ureum, in de handel gebracht onder de benaming "AdBlue", in de uitlaatgassen te spuiten.

Ook stelt men bij alle constructeurs vast dat het gebruikspercentage van de tractoren wordt verbeterd dankzij nieuwe automatiseringen die gebruikmaken van de CanBustechniek om de bedienings- en stuursignalen met elkaar te verbinden. Onder de technieken die bijzonder in de belangstelling zijn, citeren we o.m. het beheer van het motortoerental en de transmissieverhouding, de geïntegreerde sturing van werktuigen, de automatisering van telkens opnieuw herhaalde operaties en de automatische sturing.

Ten slotte werd ook belangrijke vooruitgang geboekt in de cabines en de tractorzetels die voortaan met betere vering zijn uitgerust die gebruik maken van elektro-magnetische systemen die in staat zijn de viscositeit van de dempingvloeistof te wijzigen.

Challenger

In 2009 ondergaan de rupstrekkers Challenger van de C-reeks belangrijke verbeteringen inzake de cabines, meer bepaald met betrekking tot het comfort, het gemak en de precisie van de bedieningen.

Bij de verbeteringen citeren we o.m. een nieuw kleurenscherm TMC (Tractor Management Center), dat compatibel is met de ISOBUS-norm en daardoor bijkomende bedieningsuitrusting in de cabine overbodig maakt. Het kleurenscherm TMC (178 mm) is het zenuwcentrum van het beheer van de prestaties van de trekker, van de parameters en van de verschillende functies.

Anderzijds is het systeem van wendakkerbeheer vollediger geworden en ook gemakkelijker om het te gebruiken. Het ‘One Touch'-systeem laat toe tot 35 functies van zes verschillende werktuigen op te slaan.

De ‘Power Management' controleert automatisch het motortoerentalen de prestaties van de transmissie. Bovendien kan men voortaan kiezen tussen twee vooraf ingestelde motortoerentalparameters om een constante snelheid te behouden bij normale werking en wanneer andere functies zijn ingeschakeld, zoals in de bochten.

Een andere nieuwigheid betreft de luxezetel "VRS", die voorzien is van een systeem dat de trillingen beperkt. Deze zetel is daartoe uitgerust met een elektromagnetisch systeem dat, in functie van de omstandigheden op het terrein, de viscositeit van de dempingsvloeistof van de schokdempers tot 500 keren per seconde aanpast.

De modellen van de Challenger MT 700 C en MT 800 C reeksen zijn voortaan uitgerust met motoren van 269 tot 320 pk, respectievelijk 430 tot 570 pk.

Het hydraulisch circuit van deze trekkers omvat een pomp met een debiet van 223 liter per minuut. Bovendien beschikt het over een nieuwe bijzondere functie die aan de bestuurder toelaat prioriteit te geven aan een hydraulische functie die hij belangrijker vindt dan de andere.

Claas

Met zijn modellen Axos stelt Claas een nieuw gamma van universele tractoren voor met vermogens tussen 74 en 100 pk. De motoren zijn Perkins 4-cilindermotoren met een inhoud van 4,4 liter en met vermogens van 74, 86, 90 of 100 pk naargelang het model. Ze zijn uitgerust met een turbocompressor en een Intercooler op de twee zwaarste modellen.

Dankzij de externe recirculatie van de uitlaatgassen (EGR-techniek), voldoen deze motoren aan de Europese Tier III-normen.

Het gamma Claas Axos wordt voorgesteld met vijf types transmissie. De C-versie krijgt een volledig mechanische versnellingsbak 10/10 of 20/20 met verdubbelaar; de versie CL biedt een Revershift onder belasting schakelbare omkeerschakelaar, terwijl de Axos CX niet alleen deze Revershift omkeerschakelaar heeft, maar eveneens een onder belasting schakelbare verdubbelaar Twinshift, waardoor hij 20 versnellingen vooruit en achteruit biedt.

De aftakas wordt voorgesteld met drie hydraulisch inschakelbare snelheden (540, 540 E en 1.000 toeren per minuut). Het hydraulisch circuit wordt gevoed door een pomp met een debiet van 60 liter per minuut en het hefvermogen bedraagt, naargelang het model 3.300, 4.200 of 5.100 kg.

De Axos-modellen zijn ook beschikbaar met veiligheidsbeugel en twee cabineversies (hoog en laag).

Case IH/Steyr

Bij deze merken omvat het nieuwe gamma drie modellen. Bij Case IH gaat het om de Puma CVX 195, 210 en 225, terwijl ze bij Steyr de 6200 CVT-reeks noemen.

Het gaat om tractoren met 6-cilindermotoren met commonrail injectie en vier kleppen per cilinder. Ze ontwikkelen resp. 197, 213 en 224 pk.

De tractoren zijn uitgerust met een continu variabele transmissie die volledig binnen de CNH groep werd ontwikkeld. Ze wordt geregeld door een elektronisch systeem en laat toe om snelheden tot 40 km/uur te bereiken bij een motortoerental van slechts 1.450 toeren per minuut. Bovendien wordt op de aftakas de 1.000 toeren/minuut in rechte lijn van het motortoerental van 1.900 toeren per minuut bereikt, waardoor de productiviteit met ongeveer 8 % kon verhoogd worden.

Het hydraulisch systeem kenmerkt zich door een oliedebiet van 170 liter per minuut, waarvan 140 liter per minuut kan geleverd worden aan de verdelers. De hefcapaciteit overtreft nu de 10 ton (10.460 kg op de drie modellen).

De ‘Surround Vision'-cabine heeft een beglaasd oppervlak van 5,87 m2 en een geluidsniveau van 69 dB(A). Standaard is zij uitgerust met een zeer geavanceerde besturingstechnologie met:

- de Multicontroller, die op een nieuwe IPC-armleuning is voorzien en die een omkeerschakeling bevat, een schakelaar voor snel de hefinrichting op en neer te laten en de bediening van de verdelers;
- het ‘Intuitive Pannel' schakelbord waarop de verschillende regelingen en automatismen zijn gegroepeerd;
- de ‘Fuel Saver', een systeem voor automatisch beheer van het motortoerental en van de transmissieverhoudingen (APM);
- het Touch Screen AFS PRO 300, met daarin het ISOBUS-systeem;
- de ‘Active Stop', die toelaat de tractor volledig in stilstand te plaatsen zonder de transmissie uit- of in te schakelen.

Voor 2009 worden aan de Magnum-tractoren van Case IH eveneens belangrijke verbeteringen aangebracht, zoals de nieuwe voorasvering op de Magnum 335. Bovendien worden ook de Magnum-tractoren uitgerust met het APM-systeem voor regeling van het motortoerental en de transmissie. Dit systeem is afkomstig van de CVX-modellen en werd voor de eerste maal geïnstalleerd op tractoren die met een Full Powershift transmissie zijn uitgerust.

Deutz Fahr

Het gamma Deutz Fahr, dat op dit ogenblik reeds meer dan 40 modellen omvat, werd voor 2009 nog uitgebreid met vier nieuwe tractoren: Agrofarm 430 TTV, Agrotron TTV 630, Agrotron L 720 en Agrotron Natural Power.

De Agrofarm 430 TTV is uitgerust met een continu variabele transmissie die eerder reeds op de zwaardere Deutz-tractoren werd gemonteerd. De motor is een Deutz Euro III 4-cilinder turbomotor met Intercoooler van 109 pk, die voor 100 % op biobrandstof kan rijden.

De snelheid van de trekker wordt geregeld door middel van een joystick die toelaat de trekker tot stilstand te brengen zonder het rempedaal te gebruiken. Bovendien is de transmissie voorzien van een rem "Park-Brake" genaamd. Dit hydraulisch systeem verhoogt in belangrijke mate de veiligheid bij het starten op hellingen.

De 430 TTV is een universele trekker die kan uitgerust worden met een aftakas met drie snelheden (540, 540 Eco, 1000 of 540/1000 in functie van de rijsnelheid), een differentieelblokkering die elektrohydraulisch kan ingeschakeld worden, een hydraulisch circuit met een debiet van 60 liter per minuut en een hefvermogen van 5.300 kg.

Voorgesteld in avant-première op Agritechnica 2007, is de Agrotron 630 TTV voortaan ook op de markt beschikbaar. Het is een trekker met een vermogen van 224 pk, geleverd door een Deutz Euro III 2010 motor met vier kleppen per cilinder, turbocompressor, commonrailinjectie en recyclage van de uitlaatgassen. Ook deze motor kan tot 100 % op biodiesel rijden.

De transmissie is van het continu variabele type en biedt de mogelijkheid bij transport de topsnelheid te bereiken bij verlaagd motortoerental en met verlaagd brandstofverbruik. Een andere eigenschap van de TTV 630 is zijn hydraulisch circuit van het load sensing type met een debiet van 160 liter per minuut. De Agrotron L 720 is de laatste nieuwigheid in het Deutz-Fahr gamma met vermogens van meer dan 200 pk. Deze tractor is uitgerust met een Deutz Euro III commonrailmotor met elektronische regeling en die een vermogen toelaat van 220 pk.

De transmissie is van het Powershifttype met 3 groepen en 9 onder belasting schakelbare versnellingen. De verandering van versnelling wordt bekomen door middel van een knop. De Automatic Powershift functie laat toe om automatisch de verhouding te kiezen die het best aangepast is aan de belasting van de trekker en aan het motortoerental.

Onder de andere innoverende eigenschappen van deze trekker vernoemen we de hydraulische onder belasting schakelbare omkeerschakeling en het SDS-systeem (Sequential Drive System), dat toelaat de verschillende telkens herhaalde operaties te memoriseren.

Het comfort ten slotte wordt verzekerd door een nieuwe cabine met pneumatische vering met automatische niveauregeling.

In samenwerking met Deutz AG, heeft de firma Deutz-Fahr de Agrotron Natural Power ontwikkeld. Het gaat om de eerste tractor die kan rijden op 100 % ruwe koolzaadolie gehomologeerd in overeenstemming met de norm DIN V51605. Deze tractor is gebaseerd op de Agrotron M reeks (met vermogens tussen 131 en 184 pk). Hij is uitgerust met het gebreveteerde Deutz Fuel Management-systeem, dat bestaat uit een brandstofregelingssysteem dat geïntegreerd is in het systeem dat het motortoerental regelt en uit een systeem met twee tanks.

Ten slotte vermelden we nog dat in Parijs 2009 op de Sima het systeem van cabinevering van de Agrotron X werd bekroond. Dit systeem maakt gebruik van de eigenschappen van olie met daarin magnetisch geladen deeltjes om de schokdempingsprestaties te laten variëren. De eigenschappen van de olie worden gewijzigd door middel van een magnetisch veld dat wordt opgewekt door een spoel die zich in de schokdempingscilinder bevindt.

In de loop van 2009 zal deze cabine met semi-actieve vering beschikbaar zijn op de meeste Deutz-Fahr modellen.

Fendt

Voor zijn uitgebreide gamma van tractoren stelt Fendt tal van aanvullingen of vernieuwingen voor die de voorbije jaren werden uitgetest.

Vermelden we het systeem van automatische blokkering van de stuurassen van een aanhangwagen, een antidiefstalsysteem ‘Key Control', dat op de 900 Vario kan voorzien worden, het FSC-systeem (Fendt Stability Control), dat het compensatiesysteem van de vooras tussen de linker en rechterkant vanaf 25 km/uur verstevigt om een zeer precieze sturing te bekomen en een nieuw laag aankoppelingssysteem voor een last van 4 ton en een rijsnelheid van 60 km/uur.

Voorgesteld tijdens de laatste Agritechnica, zal het concept van de drieassige Trisix Vario dit jaar in verschillende bedrijven uitgetest worden. Deze tractor heeft eveneens een motor van 540 pk en zijn twee transmissies zijn van het continu variabele type. Een nieuw concept van remmen, gecombineerd met een ABS-systeem, laat snelheden bij transport tot 60 km/uur toe.

Op de SIMA 2009 in Parijs werd een Zilveren medaille uitgereikt aan de Fendt 200 Vario. Deze compacte trekker is voorzien van een continu variabele transmissie en een cabine met een platte vloer. Er bestaan drie versies: smalspoor ‘V', tractor met gemiddelde spoorbreedte ‘F' en tractor met wijde spoorbreedte ‘P'.

De motoren zijn Sisu 3-cilinder turbomotoren met commonrailinjectie en externe recyclage van de uitlaatgassen ‘Agrex'. Het maximale vermogen volgens de ECER-normen bedraagt 70, 80, 90, 100 en 110 pk, naargelang het model. Het hydraulisch circuit is voorzien van een belastingdetector en het hefsysteem is een elektrohydraulisch systeem met een maximale hefkracht van 2.777 daN.

Op de Vario 200 kunnen op drie plaatsen werktuigen opgebouwd worden (vooraan, tussen de assen en achteraan).

JCB

Gelanceerd in 2008, werd het gamma tractoren met integrale vering Fastrac 7000 (181, 197 en 234 pk) uitgebreid met een nieuw krachtiger model, nl. de Fastrac 7270. Deze tractor wordt aangedreven door een 6-cilinder Cummins motor in lijn met een cilinderinhoud van 6,7 liter voor een maximaal vermogen van 273 pk en een koppel van 990 Nm.

De P-tronic transmissie van het semi-powershift type levert 24 versnellingen en is uitgerust met een omkeerschakeling onder belasting schakelbaar. Deze transmissie met 4 groepen en 6 versnellingen werd ontworpen om snelheden tot 70 km/uur te bereiken. Zoals de andere modellen van de reeks, is de 7270 uitgerust met een hydraulisch circuit van het load sensing type met groot debiet (187 liter per minuut) en een hefvermogen van 9.100 kg met kogelscharnieren over het hele heftraject.

Het systeem van integrale vering van de Fastrac 7000-trekkers is samengesteld uit een hydropneumatisch systeem dat op de voor- en achteras is gemonteerd. Het laat toe permanent de lasten op elk van de assen te verdelen met als doel de wegligging te verbeteren door een betere verdeling van de massa en op die manier een groot comfort te garanderen bij grote rijsnelheden.

Het geheel van de functies van de trekkers van de 7000-reeks wordt bestuurd door een touch screen dat in het verlengde van de armleuning is gemonteerd. Om het werk te vergemakkelijken of te automatiseren, zijn alle functies erop voorzien met, standaard, vijf sequenties van werkzaamheden op de wendakkers die in staat zijn 15 operaties te programmeren.

John Deere

Met de lancering van de nieuwe modellen van de 5R reeks introduceert John Deere een nieuwe benaming voor zijn tractoren waarin de reeks, het vermogen en het niveau van uitrusting zijn gesymboliseerd.

De 5R Premium-trekkers zijn de opvolgers van de 5020-reeks en kenmerken zich door een groter vermogen, een hogere nuttige belasting en een groter bestuurderscomfort.

De reeks is samengesteld uit de modellen 5080 R, 5090 R en 5100 R, die vermogens leveren van resp. 80, 90 en 100 pk nominaal vermogen volgens de norm 97/68 EG. De motoren zijn 4 cilinders PowerTech met commonrailinjectie die beantwoorden aan de Europese normen III A.

Op gebied van transmissie heeft men de keuze uit de versies 16/16 PowerQuad Plus en 16/16 Auto-Quad. De twee versies laten snelheden toe van 3,3 tot 40 km/uur en van 1,5 km/uur met snelheidsverlager. De elektrische omkeerschakelaar die op de twee transmissies is voorzien, vergemakkelijkt in belangrijke mate het besturen van de trekker en dat vooral bij het werken met een frontlader.

De mogelijkheid om de koppeling te bedienen met een simpele druk op de knop die zich op de versnellingspook bevindt, maakt een handeling op het koppelingspedaal bij het wisselen van versnelling overbodig.

Het hydraulisch systeem is van het load sensing type en laat op de drie modellen een maximale hefkracht van 4.300 kg toe. De achteraftakas biedt 540, 540 E en 1.000 toeren per minuut. De vooraftakas draait tegen 1.000 toeren per minuut.

De cabine met een zichtbaarheid over 310° kenmerkt zich eveneens door een laag geluidsniveau (74 dB(A).

Voor de eerste maal voorgesteld op de Mecanic'Show in Libramont in 2008, komen de E Premium tractoren met geïntegreerd elektrisch circuit dit jaar in productie. Deze trekkers zijn op dit ogenblik in staat om 5 kW aan 230 en 400 volt te leveren. Zij openen ongetwijfeld nieuwe mogelijkheden voor aandrijving en meer precieze regeling van de getrokken of gedragen werktuigen.

Landini

Landini stelt voor 2009 zijn gamma ‘Power' voor met nieuwe motoren en nieuwe transmissies.

Het gamma Powermondial is samengesteld uit drie modellen van 92, 102 en 110 pk en kenmerkt zich door een nieuwe cabine met 4 stijlen, geïnspireerd op de reeksen Powermax en Powermaster.

De transmissie 36/12 beschikt voortaan over een hydraulische omkeerschakelaar PowerShuttle en over 3 groepen onder belasting schakelbaar. De functie ‘De Clutch' laat een verandering van groep toe zonder het koppelingspedaal te gebruiken. De nieuwe achteras met epicycloïdale reductors laat aan de elektronische hefinrichting toe om een capaciteit tot 5.650 kg te bereiken. Het hydraulisch circuit biedt een debiet van 82 liter per minuut en tot vijf hulpverdelers aan.

Het Powermax gamma telt nu ook een model meer, nl. de 185. Hij is voorzien van een NEF Tier III motor met een cilinderinhoud van 6,7 liter die een maximaal vermogen levert van 171 pk, uitgebreid tot 183 pk met het Dual Power vermogenbeheerssysteem. Hij beschikt ook over de geavanceerde technologie van de modellen 145 en 165: cabine met 4 stijlen, transmissie Auto Powershift met 8 groepen onder belasting schakelbaar, geveerde vooras en cabine met elektrohydraulische vering.

In avant-première voorgesteld op de Sima 2009 in Parijs, komt het Power Visiongamma tussen de Powerfarm en Powermondialreeksen. Het is samengesteld uit 4 modellen met vermogens tussen 74 en 102 pk en neemt de Powerfarmcabine met 4 stijlen over. Deze is lager en minder breed dan de cabine van de Powermondial en is dus ideaal voor veebedrijven.

De transmissie met 3 onder belasting schakelbare groepen, de achteras met epicycloïdale reductoren en ook de achterhef werden overgenomen van het Powermondialgamma.

Het Mistralgamma kreeg een volledig nieuw design met een motorap uit één stuk, zodat een gemakkelijke toegang tot de motor gegarandeerd is. Er is ook een hertekende bestuurderspost die meer ruimte en meer ergonomie biedt. Het model 55 is uitgerust met een Yanmar Tier III 4-cilinder turbomotor met een cilin derinhoud van 2 liter. De elektronische regeling van de injectie, gecombineerd met het systeem van externe recyclage van de uitlaatgassen, maken deze motor soberder in verbruik en ecologischer.

Massey Ferguson

Met de MF 8600-reeks stelt Massey Ferguson een nieuw gamma tractoren met grote vermogens voor, bestaande uit vijf modellen van 270 tot 370 pk. Het zijn de MF 8650, MF 8660, MF 8670, MF 8680 en MF 8690 met vermogens van resp. 270, 295, 320, 350 en 370 pk.

De tractoren zijn standaard uitgerust met Sisu-dieselmotoren van 8,4 liter met commonrailinjectie die voldoen aan de Excellence antipollutienorm. De motoren zijn ook uitgerust met een systeem van selectieve catalytische reductie SCR. Met dit procédé wordt een zeer precieze hoeveelheid van een oplossing op basis van ureum in de uitlaat van de trekkers die voorzien is van een catalytische reactor gespoten. De ureum vormt de stikstofoxide om in stikstof en water, beide onschadelijk voor het milieu.Volgens Massey Ferguson laat dit systeem toe om het brand stofverbruik met minstens 5 % te verminderen en om zuiverder uitlaatgassen te produceren. De AdBlue vloeistof wordt opgeslagen in een aparte tank en het verbruik komt neer op ongeveer 3 % van de hoeveelheid diesel die verbruikt wordt.

De continu variabele transmissie Dyna-VT is voorzien van een nieuw systeem Dyna-TM (Dynamic Tractor Management) dat een automatische regeling doet van het motortoerental in functie van de rijsnelheid. Standaard is de vooras geveerd en voorzien van een geïntegreerde fronthef. De achterhef is van het elektrohydraulische type met een capaciteit van 12 ton.

Een andere nieuwigheid op de MF 8600 is de nieuwe cabine met dynamische gestuurde vering ‘Opti-Ride'. Deze cabine werd op de SIMA in Parijs dit jaar bekroond met een Gouden Medaille. Ze heeft een vering op vier oleo-pneumatische punten die onafhankelijk van elkaar gestuurd worden en in staat zijn om zich aan te passen aan verschillende terreinen. Het systeem gebruikt een elektronische bedieningseenheid die verbonden is met de Can Bus van de trekker. Hij brengt de informatie in verband met de positie, de remming en de versnelling in rekening om de trillingen, het rollen en het stampen van de cabine te controleren.

Vermelden we ten slotte nog dat de MF 8600 trekkers compatibel zijn met het GPS Auto Guide automatisch besturingssysteem.

De nieuwe modellen MF 6497 (215 pk) en MF 6499 (230 pk) zijn uitgerust met de laatste nieuwe Sisu Power-motoren met commonrailinjectie. Ze bieden meer vermogen en een hoger koppel dan hun voorgangers en zijn uitgerust met een Power Boost systeem.

Mc Cormick

Een jaar na de commercialisatie van de XTX 145 en 165, lanceert McCormick de XTX 185. Deze trekker is uitgerust met een 6 cilinder Beta Power turbomotor met een inhoud van 6,75 liter. Hij is uitgerust met een systeem van elektronische common railinjectie van Bosch en ontwikkelt een maximaal vermogen van 171 pk dat dankzij het Powermanagementsysteem kan uitgebreid worden naar 183 pk.

De XTX 185 behoudt het gietijzeren motorblok, alsook de bevestiging van de motor op vier silentblocs. Zoals de andere modellen uit de XTX reeks kan de 185 uitgerust worden met een vooras met onafhankelijke vering.

De Xtraspeed-transmissie omvat 4 gesynchroniseerde groepen en levert met 8 onder belasting schakelbare verhoudingen 32 versnellingen. Gekoppeld met een Power-Shuttle omkeerschakelaar is deze transmissie beschikbaar met mechanische wisseling van groepen (versie M) of met automatische regeling (versie E/E-plus).

In optie is een elektrohydraulische vering verkrijgbaar die de tractor automatisch in balans plaatst onafhankelijk van het gewicht in de cabine en van de helling van de trekker.

De MTX-reeks is uitgerust met een nieuwe cabine met vier stijlen, geërfd van de XTX- en TTX-reeksen. De motoren van deze trekkers zijn 6-cilinder BetaPower Tier III motoren met een cilinderinhoud van 6,75 liter die een vermogen leveren tussen 117 en 133 pk. De transmissie is van het Powershift-type met 4 onder last schakelbare groepen waarmee in totaal 32 versnellingen vooruit en 24 achteruit kunnen geleverd worden.

Op te merken is ook de nieuwe cabine met 4 stijlen en de nieuwe motorkap die volledig kan geopend worden, waardoor de motoronderdelen zeer goed bereikbaar zijn.

Het gamma CX omvat drie modellen van 83 tot 102 pk. Deze trekkers zijn eveneens uitgerust met een nieuwe cabine met 4 stijlen die binnenin vernieuwd werd met o.m. een digitaal instrumentenbord, een rechterbedieningsbord dat functioneler is en een nieuw systeem van verwarming en luchtverversing.

Het gamma speciaaltrekkers (wijngaard, fruitteelt en tuinbouw onder glas), met vermogens van 35 tot 54 pk is voortaan uitgerust met een volledig vernieuwde bestuurderspost en een motorkap uit één stuk die zeer ver open kan. Het model 55 (54 pk) beantwoordt voortaan aan de Tier III normen dankzij de nieuwe Yanmar 4TNV84 motor met vier kleppen per cilinder, een elektronische regeling van de injectie pomp en een EGR-systeem (Exhaust Gaz Recirculation).

New Holland

Voor zijn vernieuwingen in zijn tractorengamma kreeg New Holland op de Sima 2009 in Parijs twee onderscheidingen: een Gouden Medaille voor zijn waterstoftractor en een Zilveren Medaille voor zijn continu variabele transmissie met ketting.

De waterstoftrekker is een prototype dat drie brandstofbatterijen gebruikt. De transmissie wordt aangedreven door een elektrische motor van 55 kW. Een tweede motor met hetzelfde vermogen verzekert de aandrijving van de aftakas en de koppelingen. De tractor is gebouwd om te werken in een gesloten autonoom energiebeheersysteem. De uitlaatgassen bestaan alleen uit waterdamp.

De continu variabele transmissie met ketting Easy Drive is voorzien op het nieuwe gamma compacttrekkers Boomer 3000. Deze trekkers worden gebouwd in de Verenigde Staten en omvatten drie modellen van 41, 46 en 51 pk. Het vermogen wordt hier geleverd door een ISM motor met een cilinderinhoud van 2,2 liter.

De nieuwe continu variabele transmissie is volledig mechanisch en biedt, volgens de constructeur, een rendement dat 25 % hoger ligt dan een hydrostatische transmissie. Volgens het type van de gebruikte kettingoppervlakte is de reactiesnelheid van de transmissie regelbaar volgens 6 mogelijkheden (drie trage en drie snelle). Bovendien is de rijsnelheid in functie van de belasting, en een ‘Anti-Stall' -systeem schakelt de transmissie automatisch uit in geval van bruuske verhoging van de belasting, zodat de motor niet blokkeert. In optie kan de Boomer 3000 uitgerust worden met een SuperSteer vooras met automatisch systeem Sensitrack.

Het hydraulisch circuit omvat een pomp die 19,4 liter levert voor de sturing en de koppeling, alsook een pomp die 36,9 liter levert voor de verdelers en de hefinrichting die een maximale capaciteit heeft van 1.600 kg.

Standaard is de Boomer 3000 reeks uitgerust met de ‘SuperSuite'-cabine en vanaf deze herfst moeten ze ook voorzien zijn van een veiligheidsbeugel.

Same/Lamborghini

Deze twee merken bieden voor 2009 twee nieuwe reeksen (Same Dorado en Frutteto - Lamborghini R2 en RF TS) en twee nieuwe modellen (Same Explorer 110 en Iron 210 - Lamborghini R3 EVO 110 en R7 210).

De nieuwe reeksen Same Dorado en Lamborghini R2 zijn uitgerust met 3- en 4-cilinder SDF Euro III motoren die vermogens bieden gaande van 62 tot 85 pk. Een elektronische module regelt de injectie onder belasting en ook het motortoerental met als doel het brandstofverbruik te optimaliseren.

De transmissie is van het mechanische type met 5 gesynchroniseerde verhoudingen voor 3 groepen of van het type Powershift met drie onder belasting schakelbare groepen en elektronisch systeem ‘Overspeed', dat aan de tractor toelaat snelheden tot 40 km/uur te bereiken bij een economisch toerental.

Bovendien is het 4-cilindermodel beschikbaar met Overboost. Het gaat hier om een elektronisch systeem dat aan de motor toelaat om, indien nodig, zijn prestaties te verhogen gedurende de nodige tijd om te kunnen beantwoorden aan een vraag naar meer vermogen en koppel.

Het gamma speciaaltrekkers Same Frutteto en Lamborghini RF-RS werd eveneens volledig vernieuwd. Onder de vernieuwingen vermelden we de nieuwe SDF Euro III 3- en 4- cilinder turbo en turbo Intercooler motoren die voor 100 % op biodiesel kunnen rijden.

De nieuwe trekkers bieden een vermogen gaande van 62 tot 96 pk onder verschillende versies die in boomgaarden en wijngaarden kunnen gebruikt worden. Ze brengen in de sector van de speciaaltrekkers ook een nieuw concept van transmissie dankzij een Powershift versnellingsbak met drie trappen en ‘Overspeed'-systeem.

Daarenboven kunnen deze trekkers uitgerust worden met een systeem van continu variabele transmissie ontworpen en ontwikkeld in het Onderzoekscentrum van Same Deutz Fahr.

Gerangschikt in de trekkers met gemiddelde vermogens, worden de Explorer 110 en Lamborghini R3 EVO 110 aangedreven door een 4 cilinder turbo Intercooler motor met een vermogen van 109 pk. In basisversie worden deze trekkers voorgesteld met een transmissie 15 + 15 of 20 + 20 met super reductor en mechanische omkeerschakelaar of, in de versie GS, met een versnellingsbak 40 + 40 Hi-Lo Overspeed met hydraulische onder belasting schakelbare omkeerschakeling ‘Sense Clutch' . De nieuwe cabines zijn voorzien van een structuur met vier stijlen die een verhoogde zichtbaarheid en een verhoogd comfort garandeert.

De nieuwe modellen Same Iron 210 en Lamborghini R7 210 zijn voorzien van nieuwe 6 cilinder Deutz Euro III commonrailmotoren met elektronische regeling en die voor 100 % op biodiesel kunnen rijden. De motor heeft een cilinderinhoud van 7,1246 liter en levert een maximaal vermogen van 220 pk.

De transmissie van het type Powershift biedt drie groepen met 9 onder belasting schakelbare versnellingen, met mogelijkheid om opeenvolgende snelheidswisselingen te doen door middel van een druk op een knop. Deze transmissie is eveneens uitgerust met een onder belasting schakelbare hydraulische omkeerschakelaar met dubbele multischijvenkoppeling in oliebad die elektronisch geregeld wordt. De aanwezigheid van de Automatic Powershift laat toe om de beste versnelling te kiezen in functie van de belasting en het motortoerental.

Op te merken is ook het verhoogde bestuurderscomfort dat men bekomt dankzij de cabine met automatisch geregelde pneumatische vering.

Valtra

De Finse constructeur Valtra stelt voor 2009 een nieuwe S-reeks voor in de categorie trekkers met groot vermogen, alsook nieuwe transmissies voor het gamma N en T.

De nieuwe S-reeks wordt gebouwd op dezelfde montagelijn als de MF 8600. Ze omvat vijf modellen van 270 tot 370 pk. Deze vermogens worden geleverd door Agco Sisu motoren 8,4 CTA-4V. Deze zijn voorzien van de SCR-technologie (selectieve catalytische reductie) standaard op de S 352 (370 pk) en in optie op de andere modellen uit de reeks. Deze technologie wordt reeds lang gebruikt in het domein van de vrachtwagens en is voortgesproten uit een samenwerking met Agco Sisu Power. Ze laat aan deze trekkers toe om de normen Tier III B/Stage III B, verplicht vanaf 2011, te respecteren.

Het hydraulisch circuit omvat een pomp met een debiet van 175 liter per minuut die de achterhefinrichting met een capaciteit van 12 ton en de fronthef van 5 ton voedt.

Als andere eigenschappen kan men de voorasvering, de cabine met vier stijlen en pneumatische vering ‘Autoconfort', de Valtra ‘Evolution' bestuurderszetel en de ‘Twin Trac' omkeerbare bestuurderspost vernoemen.

De tractoren van de S-reeks kunnen eveneens uitgerust worden met ISOBUS controle en Auto-Guide besturing.

De N-reeks van Valtra, bestemd voor gemengde bedrijven of veebedrijven (101 tot 152 pk) en de Treeks voor akkerbouwers (133 tot 211 pk) kunnen voortaan met drie transmissies naar keuze worden uitgerust: drie of vijfvoudige powershifttransmissie en een continu variabele transmissie. Deze laatste is specifiek door Valtra ontwikkeld.


De Same Iron 210 is uitgerust met een Deutz Euro III motor die 100 % op biodiesel kan rijden.Dit prototype van een trekker die rijdt op waterstof van New Holland werd op de Sima 2009 bekroond.De Mc Cormick MTX werd uitgerust met een nieuwe cabine en met een motorkap uit één stuk die ver kan geopend worden.Het gamma Massey Ferguson 8600 omvat nu vijf modellen met vermogens tussen 270 en 370 pk.De Landini Mistral kreeg een volledig nieuw uitzicht, met een aflopende motorkap.Het gamma JCB Fastrac 7000 werd uitgebreid met het model 7270.De Fendt Vario 200 kreeg eveneens een continu variabele transmissie.De tractoren van de John Deere E Premiumreeks met geïntegreerd elektrisch systeem zijn binnenkort op onze markt beschikbaar.De laatste nieuwigheid in het Deutz-Fahr gamma is de Agrotron L 270 met een vermogen van 220 pk.Case IH breidt zijn gamma uit met de Puma CVX-reeks met continu variabele transmissie.Het nieuwe gamma Claas Axos omvat vier modellen met vermogens tussen 74 en 100 pk.Op de rupstrekkers Challenger van de C-reeks onderging de cabine heel wat wijzigingen en werd ze uitgerust met een nieuwe zetel met elektromagnetische vering.
Klik hier om de foto's te bekijken
Klik hier om de foto's te bekijken


 

Otto Oestges

Rss  Imprimer  Envoyer à un ami  Changer la taille des caractères

Editie Club leden

U bent al abonnee? Dan hebt u gratis toegang tot onze Club!

 

Wachtdiensten

Een wachtdienst is verzekerd voor het geval u een dierenarts nodig hebt en uw dierenarts afwezig is.

Selecteer uw regio en contacteer één van de dierenartsen van wacht.

 

 

Blijf verbonden

Facebook Twitter Rss Newsletter
Advertentie door Google:

Een email sturen

Uw email :
Uw voornaam :
Uw naam :
Uw comentaar :
Email van uw vriendien :