
Totnogtoe mocht er van 1 oktober tot 14 februari gejaagd worden op de vos. In de toekomst wordt dat ook onder bepaalde voorwaarden mogelijk buiten die periode. Zo mag er bijvoorbeeld enkel worden opgetreden binnen 500 meter van de verwachte schade.
Schauvliege herhaalde dat haar beslissing gebaseerd is op een studie van het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) en op een unaniem advies van de Milieu- en Natuurraad van Vlaanderen (Minaraad). Toch moest de CD&V-minister zich verdedigen tegen kritische opmerkingen van zowel meerderheid als oppositie. Zo sprak N-VA-parlementslid Mark Demesmaeker van een "lapmiddel". Volgens hem kan enkel meer preventie helpen om de schade door vossen te beperken.
Volgens Groen heeft de jachtlobby met de maatregel haar slag thuisgehaald. Dirk Peeters riep Schauvliege op de maatregel in te trekken. Hermes Sanctorum ging nog een stapje verder: "Dit gaat niet om het beschermen van neerhofdieren. Dit gaat gewoon om het genot van het afknallen van de vos. "U hebt gewoon geen ruggengraat gehad om te weerstaan aan de druk van de jachtlobby", klonk het scherp.
Schauvliege noemde die laatste opmerking "totaal misplaatst". Zij herhaalde dat het gaat om een "beperkte uitbreiding" van de jachtmogelijkheden op de vos, gestoeld op wetenschappelijke argumenten.
Bron: Belga
Een wachtdienst is verzekerd voor het geval u een dierenarts nodig hebt en uw dierenarts afwezig is.
Selecteer uw regio en contacteer één van de dierenartsen van wacht.